Ochrona powietrza w Gminie Chąśno poprzez montaż odnawialnych źródeł energii

Drodzy mieszkańcy Gminy Chąśno

W związku z planowanym przez Gminę Chąśno złożeniem wniosku aplikacyjnego o dofinansowanie projektu polegającego na zakupie i montażu instalacji z zakresu odnawialnych źródeł energii (panele fotowoltaiczne, solary słoneczne i piece na biomasę) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, działanie 4.1 Odnawialne Źródła Energii

Gmina Chąśno ogłasza nabór zgłoszeń służący opracowaniu przez Gminę wniosku aplikacyjnego.

Wysokość dofinansowania wyniesie około 85% kosztów netto. Okres realizacji projektu, w tym montażu instalacji planowany jest w latach 2022-2023Przy czym okres realizacji może ulec zmianie i uzależniony jest od procedury oceny projektów dokonywanej i podpisywania umów o dofinansowanie na ich realizację przez IZ.

Gmina Chąśno zastrzega, że projekt realizowany będzie tylko i wyłącznie w przypadku podpisania z IZ umowy o dofinansowanie na realizację projektu ze środków RPO WŁ na lata 2014-2020 oraz otrzymania przez Gminę Chąśno dofinansowania na jego realizację.

WAŻNE:

Instalacje zamontowane w ramach projektu nie mogą być wykorzystywane do prowadzenia działalności rolniczej, działalności gospodarczej oraz agroturystyki.

W przypadku wystąpienia działalności należy zobowiązać się do odrębnego opomiarowania części budynku przeznaczonego na prowadzenie działalności gospodarczej, rolniczej, agroturystycznej. Rozdzielenia instalacji i spisania odrębnej umowy z zakładem energetycznym lub zamontowania podlicznika należy dokonać najpóźniej przed podpisaniem umowy wewnątrzprojektowej z Gminą i montażem instalacji.

Szczegółowe informacje znajdują się w umieszczonych dokumentach.

W celu szczegółowego przedstawienia informacji o projekcie (dla osób, mających uwagi i niejasności wynikające z przeczytania załączonych dokumentów) planowane są spotkania informacyjne, wg załączonego harmonogramu.

_________________________________________________________

W związku z niejasnościami dotyczącymi możliwości dofinansowania instalacji fotowoltaicznej w przypadku prowadzenia działalności rolniczej w związku z realizacją projektu pn. „Ochrona powietrza w Gminie Chąśno poprzez montaż odnawialnych źródeł energii”, rolnicy posiadający grunty oraz budynki inwentarskie, które nie są wykorzystywane w celu prowadzenia działalności rolniczej, gospodarczej i agroturystycznej, mogą występować o przyznanie dofinansowania ww. inwestycji. W tej sytuacji nie ma wymogu rozdzielania instalacji elektrycznej i montażu oddzielnego licznika.

W opisanej sytuacji niezbędne jest wypełnienie i załączenie oświadczenia o nieprowadzeniu działalności rolniczej, gospodarczej i agroturystycznej w miejscu realizacji inwestycji.

Uwaga! Załączono nową wersję umowy

Regulamin wraz z załącznikami i oświdczeniem do pobrania na stronie: http://bip.ugchasno.nv.pl/a,15666,dofinansowanie-na-zakup-i-montaz-instalacji-z-zakresu-odnawialnych-zrodel-energii-panele-fotowoltaic.html

Ochrona powietrza w Gminie Chąśno poprzez montaż odnawialnych źródeł energii

Drodzy mieszkańcy Gminy Chąśno

WAŻNE:

Szczegółowe informacje znajdują się w umieszczonych dokumentach.

_________________________________________________________

Uwaga! Załączono nową wersję umowy