Informacje dla darczyńców

W związku z informacją Wojewody Łódzkiego informujemy, iż trwają prace mające na celu kompleksowe zorganizowanie transportów z darami dla Ukrainy. Obecnie ze względu na bardzo dużą ilość tego typu transportów pojawiają się problemy na granicy z optymalnym ich wykorzystaniem. W związku z powyższym, zwracamy się z prośbą aby dary z  prowadzonych zbiórek z terenu Gminy Chąśno przywozić do budynku gospodarczego obok Urzędu Gminy. Zgromadzone przedmioty będą wykorzystywane  do zaspokajania potrzeb obywateli Ukrainy, którzy już znajdują się na terenie województwa łódzkiego lub przechowywane do czasu zakończenia prac nad programem.

Dary mieszkańcy mogą przynosić także bezpośrednio do budynku (garażu) obok Urzędu. Chętnych prosimy o żywność długoterminowa,  gotową do spożycia, np. wszelkie konserwy, dania gotowe w słoikach  szybkie zupki itp. 

Zbierane są także koce termiczne, śpiwory, materace, nowe lub niezniszczone ubrania, kosmetyki do mycia, pampersy, podpaski, ręczniki papierowe, zestawy kuchenne wielokrotnego użytku, środki antyseptyczne, maseczki, woda butelkowana, żywność do szybkiego gotowania, batony energetyczne, suszone owoce, mleko modyfikowane dla dzieci, konserwy, zapałki, baterie, zapalniczki czy świece. 

Dary można przywozić w dni robocze w godz. 8.00-15.00.  

Skip to content