! ! ! UWAGA ! ! !

Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed fałszywymi SMS-ami od nadawcy Kwarantanna. Jest to próba wyłudzenia danych osobowych. Prosimy nie otwierać linku wskazanego w wiadomości. Inspekcja sanitarna nigdy nie wysyłała, ani nie wysyła wiadomości z przekierowaniem do stron internetowych.

W dniu 24 września 2021 roku w godzinach wieczornych, Państowi Powiatowi Inspektorzy Sanitarni woj. łódzkiego zaczęli otrzymywać od zaniepokojonych mieszkańców woj. łódzkiego, informacje o otrzymywanych wiadomościach SMS (od nadawcy Kwarantanna) o następującej treści: Zostales skierowany do odbycia 10-dniowej kwarantanny z powodu zakazenia w Twoim najblizszym otoczeniu. Wiecej informacji na stronie (tu został podany adres strony internetowej której ze względów oczywistych nie publikujemy).

Główny Inspektor Sanitarny poinformował Państwowych Wojewódzkich Inspektorów Sanitarnych, że przekazywane na terenie całego kraju wiadomości SMS są nieprawdziwe i są próbą wyłudzenia danych osobowych.

Prosimy zachować szczególną ostrożność podczas otwierania podejrzanych wiadomości mailowych oraz sms aby nie stać się ofiarą wyłudzenia danych osobowych bądź nie utracić zgromadzonych środków pieniężnych z konta bankowego.

Skip to content