Gminne Ćwiczenia OSP z zakresu ratownictwa drogowego i udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej

W dniu 3.07.2021 odbyły się Gminne Ćwiczenia jednostek OSP z terenu Gminy Chąśno. Celem spotkania były ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz ćwiczenia mające na celu prawidłowe uwolnienie poszkodowanych zakleszczonych w aucie podczas wypadku samochodowego. Strażacy mieli okazję przećwiczyć wyżej wymienione zagadnienia na sprzęcie ratownictwa technicznego przy użyciu rozpieraków i nożyc do cięcia karoserii. Jednocześnie trwały ćwiczenia z pierwszej pomocy przedmedycznej przy użyciu pozorantów oraz fantoma. Korzystano z defibrylatora z zestawem do ćwiczeń.Nadzór nad ćwiczeniami i poprawnym wykonaniem działań prowadzili strażacy: m. kap. Krzysztof Łabędowicz i st. ogm. Michał Marczewski, którzy są strażakami z JRG Łowicz. W wydarzeniu uczestniczyli: Wójt Gminy Chąśno Dariusz Reczulski, Prezes Zarządu Gminnego Ireneusz Sołtysiak, który poprowadził całe wydarzenie, Prezes Koła Emerytów i Rencistów Leszek Chaicki, OSP Chąśno Drugie, OSP Karsznice Duże, OSP Przemysłów, OSP Błędów, OSP Skowroda Północna, OSP Niespusza. Po ćwiczeniach wszyscy zgromadzeni na wydarzeniu mogli skosztować potrawy z grilla ufundowane przez Wójta Gminy Chąśno Dariusza Reczulskiego. Grill przygotowali strażacy z OSP Chąśno Drugie. Teren pod ćwiczenia przygotował Witold Dudkiewicz, Prezes OSP Chąśno Drugie.

fot. Aleksandra Sołtysiak/OSP Karsznice Duże

Skip to content